Hírek
2017. December 19. 18:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Mintegy negyvenezer cipősdoboznyi ajándékot gyűjtött össze a Baptista Szeretetszolgálat
Mintegy negyvenezer cipősdoboznyi ajándékot sikerült idén összegyűjtenie a Baptista Szeretetszolgálat munkatársainak és önkénteseinek,
akik még mindig aktívan dolgoznak, hogy karácsonyig a legrászorulóbbaknak eljutassák a csomagokat.
Kedden a Magyar Nemzeti Múzeumban látott vendégül csaknem kétszáz iskolást a szeretetszolgálat, akiknek műsorral és ajándékokkal is készültek. A helyszínen Szilágyi Attila, a szeretetszolgálat kommunikációs igazgatója jelentette be a hivatalosan szerdán záruló gyűjtés eredményeit.
Hozzátette: a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara mintegy egymillió forintos felajánlásából további 200 családnak tudtak tartós élelmiszerekből álló csomagot összeállítani.
Suba Péter, a kamara főigazgató-helyettese kiemelte: a tagságtól nem áll távol az ilyen típusú jótékonykodás, hiszen több éve rendezik meg a Magyarok Kenyere elnevezésű jótékonysági programot, amelynek keretében évről évre több ezer magyar és határon túli gazdálkodó ajánlja fel terményének egy részét, hogy abból több száz tonna kenyér és péksütemény készülhessen, amelyet rászoruló gyerekekhez juttatnak el.
Hozzátette: a kamara dolgozói a Baptista Szeretetszolgálat idei gyűjtéséhez több mint 500 cipős dobozzal járultak hozzá, továbbá önkéntes munkával is segítették a program sikerét.
A Baptista Szeretetszolgálat 14. alkalommal szervezte meg országos karácsonyi adománygyűjtő akcióját az adventi időszakban, amelynek keretében idén országszerte 200 gyűjtőponton várták a gyerekeknek szánt, ajándékokkal megtöltött dobozokat, valamint a 1355-ös telefonszám hívásával a felajánlásokat.
A csomagokba elsősorban játékot, könyvet és nem romlandó édességeket vártak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
