Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2025. Február 09. 09:50, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros

MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros

A hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros – közölte a MOHU szombaton az MTI-vel.

Szerintük pontatlanul fogalmazott Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője, amikor arról nyilatkozott az Indexnek, hogy a hulladékkoncesszió bevételeiből vásárolja meg a Budapesti Közművek (BKM) a rákosrendezői telket.

Azt írták, Vitézy Dávid "vélhetően nem ismer minden részletet a MOHU és a főváros szerződéseiről, ezért a tisztánlátás érdekében" adnak tájékoztatást erről.

Eszerint a MOHU Budapest összesen 39 milliárd forintot fizetett a BKM-nek a MOHU Budapest 50 százalékáért és annak működtetéséért.
Az összegből 17 milliárd forintot a BKM csak a közös tulajdonú MOHU Budapest fejlesztésére költhet. Ezt az összeget letéti számlán kell tartani, másra fordítani nem lehet - írta a MOHU.

Hangsúlyozták, 2024 végén e szerződés részeként további mintegy 13 milliárd forintért vásárolt meg a MOHU Budapest a fővárostól egy részben EU-s forrásból megvalósuló hulladékválogatót és logisztikai telepet is. A vételárat az EU-s támogatással összefüggésben használhatja fel az önkormányzat.

Megjegyezték, nem a MOHU dolga, hogy Budapest milyen forrásokkal rendelkezik, a vállalat feladata, hogy "a hazai hulladékgazdálkodási rendszer modernizálása és fejlesztése, annak érdekében", hogy meg lehessen felelni az európai uniós céloknak, meg lehessen óvni a környezetet.
Vitézy Dávid az Index szombaton megjelenő hírében úgy fogalmazott, a fővárosnak Rákosrendező megvásárlására a hulladékkoncesszió bevételeiből van pénze, mert "ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város".

Fotó: Index.hu

Címkék: mohu, rákosrendező

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.

2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld

A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt

A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.