Hírek
2012. Február 16. 13:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
„Ne szívj tovább!” - új kampány indul
A társadalom nagy többsége támogatja a nem dohányzók védelmében hozott intézkedéseket, és az ahhoz kapcsolódó kampányt.
Mondta el Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár csütörtökön a Népligeti autóbusz-pályaudvaron a „Ne szívj tovább!” kampány sajtótájékoztatóján. Kemény Dénes, a kampány arca a passzív dohányzás megszüntetéséért szállt síkra.
Új szakaszához érkezett a nem dohányzók védelméről szóló kampány – mondta el a Szócska. Ez egy átfogó kampány, amely nem csak arról szól, hogy elsoroljuk, a dohányzás milyen mértékben felelős a halálozásokért, hanem intézkedésekkel is párosul – tette hozzá. Szócska szólt arról is, hogy eddig 2,5 millióan látták a kampányt.
„Többször megköszönték nekem az eddigi lépéseket, a társadalom támogatja a nem dohányzók védelméről szóló törvényt.” Az államtitkár rámutatott arra, hogy pozitív üzeneteket szeretnének küldeni a kampány újabb szakaszában, amelynek az arca Kemény Dénes, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Nem csak az április 1-jétől várható büntetést szeretnénk hangsúlyozni – zárta szavait Szócska.
Kemény Dénes rámutatott arra, hogy a mindennapok emberének fontos a passzív dohányzás megszüntetése. A szövetségi kapitány azt javasolja, hogy a jövőben társadalombiztosítási járulék ne csak a fizetés nagyságához viszonyuljon, hanem az adott ember életmódja szerint is differenciáljon.
Az ÁNTSZ tájékoztatása szerint a január 2-a óta lezajlott 7000 vizsgálat során 246 intő határozatot hoztak. Ezeket a helyeket április 1-je után mindenképpen felkeresik majd még egyszer.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
