Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2016. Január 10. 04:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

NGM: az ipar növekedése az országban működő vállalatok közös sikere

NGM: az ipar növekedése az országban működő vállalatok közös sikere

Az ipar növekedése a magyar és külföldi tulajdonú vállalatok közös sikere

- mondta Lenner Áron Márk, a Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős helyettes államtitkára szombaton az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában. A helyettes államtitkár elmondta: leginkább a járműipar járult hozzá a növekedéshez, de nem találkoztak olyan ágazattal, amely kifejezetten rosszul teljesített volna.

A Központi Statisztikai Hivatal pénteken közzétett adatait kommentálva hozzátette, hogy a jó összteljesítményből inkább "felfelé lóg ki" a járműipar, ami egy-egy hónapban 20 százalékkal is többet teljesített, mint az előző év azonos időszakában.

A KSH közlése szerint tavaly novemberben az ipari termelés volumene 9,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A bővülésben továbbra is leginkább a járműgyártás és az elektronikai cikkek gyártása volt a meghatározó, de a többi feldolgozóipari ágazatban is nőtt a termelés. A termelés az év első 11 hónapjában 7,3 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakáét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.