Hírek

2012. November 22. 09:37, csütörtök | Helyi sport
Forrás: MTI

Női Euroliga - A Sopron nem bírt a román újonccal

Az Uniqa-Euroleasing Sopron hazai pályán kikapott az újonc román Targovistétől szerdán a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

Eredmény, 5. forduló, B csoport:
Uniqa-Euroleasing Sopron - Targoviste (román ) 82-87 (16-19, 32-32, 19-14, 15-22)
------------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Milovanovic 30, Johnson 23, Krnjics 15, Fegyverneky 11

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron - amely négy forduló után egy győzelemmel és három vereséggel állt a B csoportban - a nyitónegyedben hátrányba került az 1/2-es mérlegű Targovistével szemben. A folytatásban a nyáron érkezett szerb Jelena Milovanovic és amerikai Shenise Johnson révén igazi kosárparádét láthatott az MKB Aréna közönsége, miközben a kilenc ponttal is vezető, újonc románok is keveset rontottak, a második negyedben 64 (!) pont született. A nagyszünetben 48-51 volt az állás.
Térfélcsere után a kapitány Fegyverneky Zsófia és a honosított Krnjics Szara is belelendült, a magyar bajnoki ezüstérmes 67-60-ra elhúzott, 30 perc elteltével 67-65-öt mutatott az eredményjelző. Székely Norbert együttesében Milovanovic - a mezőny legjobbja - elérte a 30 pontot, mégis a rengeteget büntetőző ellenfél került előnybe. A hajrában az NB I-ben egyedül veretlen házigazdák már nem tudták utolérni a kiválóan lepattanózó Targovistét, így elszenvedték idénybeli negyedik vereségüket az Euroligában.
Az 1/4-es mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva az orosz Orenburghoz látogatnak.

Csütörtökön az A csoportban:

HAT-AGRO UNI Győr - Mersin (török) 18.00

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 29. 06:00, hétfő | Belföld

Napos, száraz idő várható a jövő első felében

Napos, száraz, meleg idő várható a hét első felében, május 1-jén a délutáni órákban 24 Celsius-fok körüli csúcshőmérsékletre van kilátás.

2024. Április 29. 06:00, hétfő | Sport

Hat pontra faragta hátrányát a Kisvárda

Az utolsó előtti Kisvárda meglepetésre legyőzte vasárnap a második helyért harcoló, vendég Fehérvárt az NB1-ben, ezzel hat pontra faragta hátrányát a tizedik, már bennmaradó helyen álló Újpesttel szemben.

2024. Április 29. 06:00, hétfő | Külföld

Hivatalos meghívásra előre be nem jelentett látogatást kezdett Elon Musk Kínában

Elon Musk, a Tesla elektromosautó-vállalat vezetője a kínai nemzetközi kereskedelmi tanács meghívására előre be nem jelentett látogatást kezdett vasárnap az ázsiai országban, és találkozik magas rangú kínai vezetőkkel -

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld