2012. November 01. 13:43, csütörtök | Helyi sport
Forrás: MTI

Női Euroliga - Férfi kosárlabda NB I

Női Euroliga és férfi kosárlabda NB I tudósítás az MTI-től.

Az Uniqa-Euroleasing Sopron vereséget szenvedett Kassán szerdán a női kosárlabda Euroliga második fordulójában.

Eredmény, 2. forduló, B csoport:
Kosice (szlovák) - Uniqa-Euroleasing Sopron 89-78 (22-22, 24-27, 19-6, 24-22)
-----------------------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Johnson 29, Fegyverneky 21, Milovanovic 9

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron - amely egy hete hazai győzelemmel indította a szezont - kissé álmosan kezdte a mérkőzést, de az első hat perc után már nem engedte elhúzni a riválist. A magyar bajnoki ezüstérmes az első negyed végéig fej-fej mellett haladt a szlovák együttessel, így tíz perc után döntetlen volt az állás (22-22).
Székely Norbert együttese a második negyedben két perc alatt öt ponttal elhúzott a házigazdától (26-31), s ebből a különbségből a dudaszóig három pontot sikerült megőriznie.
A nagyszünetet követő folytatásban aztán a szlovákok megkezdték a felzárkózást, s ez a soproniak fokozatosan gyengülő teljesítménye mellett olyan jól sikerült nekik, hogy a záró felvonás előtt már 10 pontos előny volt a birtokukban.
A magyar együttesben Fegyverneky Zsófia és a szerb Jelena Milovanovic mellett leginkább az észak-amerikai profi ligában, a WNBA-ben idén bemutatkozott amerikai Shenise Johnson tartotta valamelyest a lelket, de az utolsó 10 percben a Kosice folytatta, amit a harmadik negyedben elkezdett, s végül megnyerte a találkozót.
A soproniak egy hét múlva az olasz Schiót fogadják.

A Sopron KC hazai pályán kilenc ponttal múlta felül a mindeddig veretlen listavezető Fehérvár együttesét a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.