2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

Hírek

2015. December 10. 09:41, csütörtök | Helyi

Női kosárlabda Euroliga - Nem bírt a kassai csapattal a Sopron

A Sopron hazai pályán 16 ponttal kikapott szerdán a szlovák Kosicétől a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

Eredmény:
A csoport, 7. forduló:
Uniqa Sopron-Kosice (szlovák) 70-86 (13-21, 22-19, 19-19, 16-27)
----------------------------------------------------------------
A magyar csapat legjobb dobói: Ciglar 16, Krnjics 14, Simon 13

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatért magyar bajnok 1/5-ös győzelmi mérleggel állt az Euroligában, önbizalmának pedig jót tehetett, hogy vasárnap 96-73-ra nyert az NB I-ben legutóbb bronzérmes Győr vendégeként. A 2/4-es mutatóval érkező kassaiak 2013-ban negyedikek lettek az Euroligában, jelenlegi keretükben pedig két ismerős is akadt: az amerikai Shenise Johnson és a 35 éves szlovák Zuzana Zirkova is megfordult korábban Sopronban.
Sterbenz László tanítványai 0-6-tal kezdtek, és a továbbiakban is csak futottak az eredmény után. A vendégek tíz pontra megléptek (13-23), hazai részről csak a horvát-magyar Ciglar Iva remekelt, aki az első 20 percben 10 pontot szerzett. A túloldalon Johnson 12, Zirkova pedig 9 pontnál tartott a nagyszünetben, amikor 35-40 állt a nagyórán.
Térfélcsere után nem sokat változott a játék képe, a küzdelmes harmadik negyed 19-19-cel zárult, így az utolsó szakaszra maradt a döntés. Ekkor tíz ponttal elhúzott a Kosice, de hét perccel a vége előtt - főként a válogatott Simon Zsófiának köszönhetően - már csak 58-63 volt az állás. Innentől viszont már ismét a szlovák bajnok akarata érvényesült, így bár a 14 fordulós csoportkörből még sok hátravan, a magyar együttes vereségével távol került az első négy helyet jelentő továbbjutástól.
Az 1/6-os mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a francia Villeneuve-öt fogadják.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 02. 09:59, csütörtök | Helyi

Sopron az egyik legnépszerűbb úti cél

Beindult a hazai turizmus, melynek idén legkeresetteb helyei Sopron, Gyula és Debrecen.

2024. Április 25. 15:52, csütörtök | Helyi

Idén is nagyot dobbant a SopronFest

Májusban közel 100 helyszínen 300 program várja a fesztiválozókat Sopronban. Hazai és külföldi előadók, podcast-beszélgetések, kiállítások, túrák és sok más különböző esemény színesíti a SopronFest kínálatát.

2024. Április 24. 16:42, szerda | Helyi

A baloldal belharcaitól hangos Sopron

Az elmúlt hetekben számos belső konfliktus került nyilvánosságra a soproni baloldali pártok és jelöltek háza tájáról, ennek eredménye, hogy a felek még egymással is képtelenek szót érteni.

2024. Április 20. 17:25, szombat | Helyi