Városlista
2025. május 9, péntek - Gergely

Hírek

2023. Július 19. 11:16, szerda | Helyi

Nyári Olimpia Helsinkiben

Nyári Olimpia Helsinkiben

❗71 éve kezdődött számunkra -Magyarország- a legsikeresebb Olimpia: a tizenötödik újkori Nyári Olimpia Helsinkiben. (1952. 07. 19)

📌 A finn fővárosban rendezett Olimpián indultak először sportolók Szovjetunió zászlaja alatt.


🏅A magyarok legsikeresebb Olimpiájukról 16 arany-, 10 ezüst- és 16 bronzéremmel térhettek haza, amivel az összesített lista harmadik helyén zártak az éremtáblázaton.

📌 A sikerek fő helyszíne az uszoda volt, itt lett bajnok Székely Éva, Homonnai Katalin, Gyenge Valéria, a női 4x100 méteres gyorsúszóváltó, valamint (már-már szokás szerint) a vízilabdacsapat.

Csermák József kalapácsvető világcsúccsal nyert aranyat,
Papp László ökölvívó megvédte Londonban szerzett bajnoki címét,
a bírkózószőnyegen Szilvásy Miklós és Hódos Imre jeleskedett.
A kardvívók itt is nyertek csapatban és ismét lett egy egyéni arany is (Kovács Pál).
A dobogó tetején állhatott még Takács Károly (sportlövészet),
Korondi Margit (felemás korlát),
Keleti Ágnes (talaj),
valamint a férfi öttusa-csapat és a
Labdarúgó Válogatott (az Aranycsapat)

Forrás: Múlt-Kor

Újságíró/tudósító Kovács Tibor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 07. 16:16, szerda | Helyi

Faültetési programot indít az önkormányzat

Fásítási programot hirdet a soproni önkormányzat. A következő években 1000 új fával gazdagodik Sopron. A kezdeményezéshez cégek, civil szervezetek és intézmények csatlakozását is várják – jelentette be a polgármester.

2025. Május 06. 13:44, kedd | Helyi

Kitüntették a soproni tűzoltókat Szent Flórián napján

Május 4-e Szent Flórián, a tűzoltók védőszentjének ünnepe, aminek a keretein belül hagyományosan a Tűzoltók Napját ünnepeljük. Idén Győrben került sor a Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ünnepségére.

2025. Május 04. 14:56, vasárnap | Helyi

Boldog anyák napját!

Május első vasárnapján az anyukákat ünnepeljük. Ez minden család számára különleges esemény, hiszen ezen a napon külön kifejezhetjük köszönetünket és tiszteletünket az édesanyák iránt.

2025. Április 29. 15:02, kedd | Helyi

Bejelentés: nemsokára újra látogatható a Fertő-part

Májusban ismét látogatható lesz a Fertő-part. Megnyílik az északi kikötő nem csak a horgászok és a vitorlások előtt, de mindenki számára, aki szeretne ellátogatni a Fertő-tóhoz.