Városlista
2025. december 2, kedd - Melinda

Hírek

2011. Július 07. 14:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Olcsóbbá válhatnak a vendéglátóhelyek

Olcsóbbá válhatnak a vendéglátóhelyek

Az új vendéglátó-ipari rendelet idén július 1-jétől van érvényben. Hatására egységesek és korszerűbbek lettek az élelmiszerbiztonsági szabályok, és csökkentek a vállalkozások terhei is.


Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára szerint a módosítások célja, hogy az uniós, minimumelvárásoknál ne követeljenek többet. A kistermelőket segíti, hogy közvetlenül értékesíthetik termékeiket az éttermeknek.

Kevesebb lesz az adminisztráció, és egyszerűsödnek, olcsóbbak lesznek a működési feltételek a vendéglátóhelyeken. Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára tájékoztató keretén belül elmondta, hogy a régi szabályok korszerűsítésére elsősorban a versenyképesség növelése érdekében volt szükség-számolt be róla a Gazdasági Rádió.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében