Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2018. Szeptember 15. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Orosz hackerek behatoltak az amerikai energiahálózatba az energiaügyi miniszter szerint

Orosz hackerek behatoltak az amerikai energiahálózatba az energiaügyi miniszter szerint

Washingtonnak bizonyítéka van arra, hogy orosz hackerek behatoltak az amerikai energiahálózatba - jelentette ki Rick Perry amerikai energiaügyi miniszter egy kerekasztal-beszélgetésen pénteken Moszkvában.

"Bizonyíték van rá, hogy ilyen beavatkozás történt, és ez megengedhetetlen"- idézte a TASZSZ orosz hírügynökség az amerikai tárcavezetőt.

A The Wall Street Journal a TASZSZ beszámolója szerint arról írt júliusban, hogy a magukat Dragonfly és Energetic Bear néven megnevező, a moszkvai vezetéssel kapcsolatban álló orosz hackerek behatoltak az Egyesült Államok energiaellátása irányítási rendszerének számítógépes hálózatába, és ilyen módon potenciálisan eszközt szerezhettek az amerikai energiaellátás lekapcsolásához.

Az orosz hírügynökség megjegyezte: a lap nem hozott fel bizonyítékot arra, hogy a hivatalos Moszkva részese lenne a kibertámadásnak.

Perry pénteken Alekszej Lihacsovval, a Roszatom vezérigazgatójával a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról tárgyalt az orosz fővárosban.

Címkék: amerika, energia, hacker, orosz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön

2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld

Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison

Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.

2026. Június 21. 09:00, vasárnap | Külföld

Irán bejelentette a Hormuzi-szoros lezárását

Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől - számolt be a Mehr iráni állami hírügynökség.