Hírek
2024. Augusztus 01. 07:47, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Országos autóbuszos személyszállítási eljárás indul
Magyarország kormánya elkötelezett az autóbusszal végzett országos, regionális és elővárosi személyszállítási közszolgáltatás magas színvonalú biztosítása mellett, ennek érdekében Magyarország teljes területén az autóbusszal végzett helyközi személyszállítási közszolgáltatási szerződés megkötésére irányuló nyílt, tárgyalásos pályázati eljárás indul az Európai Unió személyszállításra vonatkozó szabályainak megfelelően - közölte a Nemzeti Koncessziós Iroda szerdán az MTI-vel.
Alapvető cél, hogy a közösségi közlekedés szolgáltatásközpontú, megbízható, magas színvonalú és átlátható módon ellentételezett, az állampolgárok igényeit és a költségvetés teherbíró képességét figyelembe vevő egységes közszolgáltatási személyszállítási rendszerként működjön - írták.
Kiemelték: az új, országos személyszállítási szolgáltatás célja, hogy biztosítsa a folyamatosan magas színvonalú közszolgáltatást, a közösségi közlekedés társadalmi és gazdasági elsőbbségének érvényre jutását az egyéni közlekedéssel szemben, valamint az európai uniós követelményeknek megfelelést az országos, a regionális és az elővárosi személyszállításban.
A jövőbeli szolgáltatót az Európai Unió hivatalos lapjában előzetes tájékoztató közzétételével induló eljárásrendben, átlátható, tárgyalásos pályázaton választják ki - ismertették.
A transzparens pályázat eredményeként létrejövő közszolgáltatási szerződés alapján az országos személyszállítási közszolgáltatást továbbra is magas színvonalon biztosítják 2025-től Magyarország teljes területén - tudatta a Nemzeti Koncessziós Iroda.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
