Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2013. Április 06. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Összefüggést fedeztek fel a kopaszság és a szívroham között

Összefüggést fedeztek fel a kopaszság és a szívroham között

A kopasz férfiaknak nagyobb esélyük van arra, hogy szívroham alakuljon ki náluk - állítják japán kutatók, akiknek eredményeiről a ABC News számol be. Európai és amerikai tanulmányok átfogó vizsgálata során megállapították, hogy azok a férfiak, akiknek fejük teteje kopaszodik, sokkal fogékonyabbak a szívbetegségekre.

Nem ez az első alkalom, hogy a kutatók a kopaszság és a szívproblémák közötti kapcsolatot vizsgálják, viszont ez az eddigi legnagyobb jelentőségű tanulmány.

Dr. Kazuo Hara, a Tokyo Egyetem professzora, a tanulmány szerzője 36 ezer férfi meglévő adatait használta fel átfogó elemzéséhez, amelynek során megállapította, hogy a kopasz férfiak hajlamosabbak a szívproblémákra, 30-40 százalékkal nagyobb valószínűséggel kapnak infarktust.

A kockázati emelkedés annál nagyobb volt, minél nagyobb volt a kopaszság mértéke.

Dr. Hara elmondta, hogy a kopaszságnak bizonyos okai, mint az életkor, a magas vérnyomás és a dohányzás is okozhatják a szívrohamot, ami megmagyarázhatja a kutatók által talált összefüggést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.