Hírek
2016. Augusztus 31. 14:19, szerda | Helyi
Ősszel a Liszt központban is beköszönt az új évad

Szabó Balázs, Zorán, Szalóki Ági, Robert Capa kiállítás, Halász Judit, Vasútmodell kiállítás, kávé világnapi forgatag is szerepel az új évad őszi kínálatában.
A napsütéses szeptemberi hétvégékben bízva, szabadtéri koncertekkel indul a Pro Kultúra 2016/17-es évada: szeptember 4-én a Blues Hangers, 10-én az Európában turnézó, amerikai The New Divide nevű zenekar, 11-én az instrumentális reggae és ska zenét játszó Ska Tunes, 18-án pedig a szabad jazz-blues műfaját képviselő Jam session lép fel a Liszt teraszon.
Szeptember 25-én elsősorban a gyerekeké lesz a Liszt központ: a Magyar Népmese Napján kézműves foglalkozások, néptáncbemutató és bábszínház várja az ifjakat, a napot pedig Szabó Balázs meseestje koronázza meg. Az énekes korábban „bandájával” együtt lépett fel a Liszt központban, ezúttal új oldalát ismerheti meg a közönség.
Nagy neveket hoz az október is Sopronba: fellép Szalóki Ági, Zorán és Halász Judit, a Munkácsy-teremben Robert Capa fotóiból nyílik kiállítás, a Kávézz Sopron! című rendezvényen pedig a hazai kávékultúra és barista szakma kiváló képviselői mutatkoznak be. Ha október, akkor nem hiányozhat a programkínálatból a hagyományos Vasútmodell kiállítás sem, ami immár 9. alkalommal lakja be terepasztalaival és miniatűr vasutas világával a Liszt központot.
Az új évad kezdete egyben lezárást is jelent: a 2015/16-os szezon a nyár utolsó programjaival véget ért. A Pro Kultúra az elmúlt évadban 121 alkalommal kínált programot közel 70.000 látogatónak, a szabadtéri rendezvényekkel együtt 12 helyszínen. Ezreket vonzott a Szépművészeti Múzeum Egyiptomi Gyűjteményéből nyílt kiállítás, több száz fős állandó közönség mellett zajlott a Liszt Ferenc Hangversenybérlet és a Koraesti Hangversenybérlet sorozata, emlékezetes programokkal telt a két nagy múltú kulturális fesztivál, a Soproni Tavaszi Napok és a Soproni Ünnepi Hetek, a Fertőrákosi Barlangszínház előadásaira pedig több mint 14.000-en váltottak jegyet. Év közben olyan további csemegék várták a látogatókat, mint az újjáélesztett Soproni Őszi Tárlat, a Fáraók farsangja vagy a Sopronikon.
Az elmúlt évad legemlékezetesebb pillanatait egy fényképes összeállítással idézte meg a Pro Kultúra, ami itt megtekinthető. A szeptemberi programkínálat pedig a www.prokultura.hu oldalon érhető el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 12:04, hétfő | Helyi
Idén is elkápráztatott minket a Tündérfesztivál
Immár 18 éve rendezik meg a tündérek és manók fesztiválját, ahol kicsik és nagyok játszva tanulhatnak, szórakozhatnak és egy varázslatos élményt élhetnek át.
2025. Június 15. 10:00, vasárnap | Helyi
Boldog apák napját!
Elérkezett az apák napja, mely 2025-ben június 15-ét jelenti. Ez a nap lehetőség arra, hogy kifejezzük szeretetünket, tiszteletünket és hálánkat az apák, nagyapák iránt. Júniusban ünnepeljük az apákat is!
2025. Június 10. 12:59, kedd | Helyi
Mindenütt jó, de legjobb Sopron!
Véget ért a 2025-ös SopronFest. Remek hangulat, vidám arcok ás felejthetetlen élmények. Így kezdődött az idei fesztiválszezon.
2025. Június 04. 20:19, szerda | Helyi
Nemzeti Összetartozás Napja
Az 1920-as békediktátum aláírásának évfordulója alkalmából tartottak ünnepi megemlékezést a soproniak a Nemzeti Összetartozás Napjáról. Emlékezzünk közösen!