Városlista
2025. november 12, szerda - Jónás, Renátó

Hírek

2020. Július 13. 12:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Öt kisrepülőgép megsértette a magyar légteret Nógrád megyében

Öt kisrepülőgép megsértette a magyar légteret Nógrád megyében

Öt kisrepülőgép szállt le engedély nélkül Rétság külterületén szombaton, mint kiderült, a csehországi utasok egy rendezvényre tartottak. Az ügyben szabálysértési eljárást indított a rétsági rendőrkapitányság

- tájékoztatta a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense hétfőn az MTI-t.

Nágel Tamás elmondta: szombat délelőtt bejelentés érkezett a rendőrség ügyeletére, hogy 9 óra 35 perckor Rétság külterületén, a reptéren több kisrepülőgép szállt le.

A rendőrök megállapították, hogy a Csehországból Szlovákián át érkező kisrepülőgépek pilótái és utasai Balatonkeresztúrra akartak repülni, egy rendezvényre tartottak, de nem teljesítették bejelentési kötelezettségüket és repülési tervvel sem rendelkeztek.

Az ügyben a rétsági rendőrkapitányság a légiközlekedés biztonságát és védelmét szolgáló szabályok megszegése és határrendészeti szabálysértés miatt eljárást indított - közölte a referens.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 11. 07:34, kedd | Belföld

Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit

Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t.