Hírek
2023. November 28. 14:06, kedd | Belföld
Regények karácsonyra
Emberjogi jogászból történelmi regényíró…
László Boglárka mióta elhagyta az emberi jogvédelem világát, ahol munkáját a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetéssel is elismerték, azóta csak mesél… Szóban mint idegenvezető a vele külföldre utazó turistáknak, írásban pedig történelmi regényeivel az olvasóinak.
A bölcsészettudományi karon magyar-francia szakot végzett, majd a jogi egyetemen doktorátust szerzett László Boglárkának az évek során több nyelvet és kultúrát is volt szerencséje megismerni, így annyi történet gyűlt össze benne, hogy 2022-ben megjelent az első regénye, A Bánlaky-örökség, majd 2023-ban a második, Párizs, 1867 címmel. Mindkettő a Libri Kiadó gondozásában.

A Bánlaky-örökség izgalmas, több generáción átívelő család- és kortörténeti regény, ahol a 19. század végétől a 21. század beköszöntéig követhetjük végig egy magyar főúri család, valamint a körülöttük élők történetét. A regényt az izgalmas cselekményvezetés, a gazdag művelődés- és kultúrtörténeti tablók, valamint a gyönyörű természeti leírások teszik élvezetes olvasmánnyá.
A Párizs, 1867 sodró lendületű kortörténeti regény, ami III. Napóleon császár világkiállítástól hangos Párizsába repíti az olvasókat. A pazar díszletek mögött azonban a változó európai hatalmi egyensúly megteremtése érdekében diplomáciai tárgyalások, alkuk, politikai játszmák zajlanak. Az izgalmas regényben a francia történelem és a magyar-francia kulturális kapcsolatok kevésbé ismert epizódjai bukkannak fel.

További információk: https://www.facebook.com/drlaszlobogi; https://www.instagram.com/laszlobogibooks
- Hajósi Miklós -
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
