Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2022. Július 16. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: infovárosok/Fotók: MTI/Mihádák Zoltán

Rendőri intézkedés közben meghalt egy férfi Budapesten

Rendőri intézkedés közben meghalt egy férfi Budapesten

A rendőrök megpróbálták újraéleszteni, közben mentőt hívtak, de a férfi a helyszínen meghalt.

Bejelentés érkezett a rendőrségre pénteken 12 óra 32 perckor, hogy a VIII. kerületi Baross utcában egy férfi késsel a kezében őrjöng, és betört egy kirakatot – közölte a rendőrség.

A járőrök igazoltatni próbálták a láthatóan zavart, korábban késsel fenyegetőzőt, majd megbilincselték.

Az intézkedés közben a 30 éves férfi rosszul lett, elvesztette az eszméletét, ezért a rendőrök azonnal, haladéktalanul megkezdték az újraélesztését, amit a mentők folytattak - de már nem lehetett megmenteni az életét.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint az intézkedés arányos, jogszerű és szakszerű volt, a haláleset nem áll összefüggésben a rendőri intézkedéssel.
Közben kiderült, hogy ugyanez a férfi fél órával korábban autóval közlekedett a VI. kerületben, ahol összetört három kocsit.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság szakértők bevonásával, közigazgatási eljárás keretében vizsgálja a haláleset körülményeit.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.