Hírek
2018. Április 17. 07:35, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó:premierleague.com
Rengeteg fenyegetést kapott a Real Madrid-Juventus bírója

Rengeteg fenyegetést kapott Michael Oliver játékvezető, aki büntetőt ítélt a Real Madrid javára a Juventus elleni mérkőzés 93. percében a Bajnokok Ligája-negyeddöntő szerdai visszavágóján.
A Sky Sports hétfői beszámolója szerint az angol bíró feleségét, az ugyancsak játékvezetőként tevékenykedő Lucyt is több alkalommal megfenyegették az elmúlt napokban.
A madridi találkozó hajrájában Medhi Benatia a tizenhatoson belül hátulról érkezve felborította a gólhelyzetben lévő Lucas Vázquezt. Oliver büntetőt ítélt, majd reklamálás miatt kiállította a Juventus kapusát, Gianluigi Buffont. A tizenegyest Cristiano Ronaldo értékesítette, ezzel csapata 3-1-re szépített, de 4-3-as összesítéssel az elődöntőbe jutott.
A csalódott torinói szurkolók révén másnap bejárta a világhálót két fénykép, amely azt bizonyítja, hogy tavalyelőtt a házaspár Madridban vakációzott, és egy stadiontúrán is részt vett a Santiago Bernabéúban.
Az európai szövetség (UEFA) közleményt adott ki, amelyben határozottan elítélte a fenyegetéseket. Hozzátették, kapcsolatba léptek a két játékvezetővel, és a támogatásukról biztosították őket.
"Bízunk benne, hogy az illetékes hatóságok lépéseket tesznek azok ellen, akik nem megfelelő módon viselkednek a közösségi médiában" - utalt az internetes zaklatásokra az UEFA.
Az európai szövetség továbbra sem indított fegyelmi eljárást, mert még mindig tart a hajrában történtek kivizsgálása.
A northumbriai rendőrségi szóvivője elmondta, tudnak az üzenetekről, amelyeket teljesen elfogadhatatlannak tartanak.
"Az üzeneteket író személyeknek tisztában kell lenniük azzal, hogy bűncselekményt követnek el. A környékbeli rendőrök kapcsolatban állnak a sértettekkel, felajánlották nekik a támogatásukat, és gondoskodnak róla, hogy az esetleges további fenyegetések a rendőrség tudomására jussanak" - közölte.
A játékvezető-küldésért felelős brit szervezet (PGMOL) illetékesei is napi kapcsolatban állnak Oliverrel, hogy megállapítsák, szüksége van-e pihenésre, ő azonban szeretett volna mihamarabb visszatérni a Premier League-be, ezért szombaton ő volt a Huddersfield-Watford meccs negyedik játékvezetője, hétfő este pedig a 34. forduló zárómeccsét, a West Ham United-Stoke City találkozót dirigálja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása
A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra
2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld
Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében
Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.