Hírek
2023. Január 26. 09:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Repülőtér füves kifutópályáján driftelt, ami ettől megsérült

Az ügyészség felfüggesztette az eljárást a suzukis ellen.
A hó sokakat autójuk és saját képességeik kipróbálására csábít, azonban nem árt a kellő körültekintés - írja közösségi oldalán Magyarország Ügyészsége.
Elmulasztotta ezt az a harmincas éveiben járó férfi, aki az Egri Járási Ügyészség határozata szerint 2021 januárjában kiment a Gyöngyös-Pipishegyi Repülőtér hóval borított, füves kifutópályájára driftelni, és arról felvételt készíteni.
A jármű kerekei a felázott talajban hosszanti és körkörös benyomódásokat hagytak, melyek a hó elolvadása után láthatóvá váltak. A repülőtér kifutópályája így tehát megsérült, a driftelés a fel - és leszálló járművek közlekedését veszélyeztető eredménnyel járt.
Az Egri Járási Ügyészség nem tartotta szükségesnek a vádemelést a légi közlekedés biztonsága ellen gondatlanságból elkövetett vétség ügyében, a férfival szemben az eljárást egy évre felfüggesztette, úgynevezett feltételes ügyészi felfüggesztést alkalmazott. Ha a férfit ez alatt az egy év alatt, a feltételes felfüggesztés során elkövetett szándékos bűncselekmény miatt nem hallgatják ki gyanúsítottként, akkor az eljárást az ügyészség megszünteti.
A drónnal rögzített felvételen a cselekmény látható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.
2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld
Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt
A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy
Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.