Hírek
2021. Február 15. 15:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Kovács Tamás
Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén

Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén a hideg idő miatt - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közép-magyarországi régiójának vezetője hétfőn a Kossuth Rádió című műsorában.
Morva Emília azt mondta, hogy hideg napokon a legfontosabb segítség a hajléktalanoknak az, ha a járókelők telefonálnak a diszpécserszolgálatnak, és segítséget kérnek nekik.
Az esti kijárási tilalom miatt ez jelenleg nehézkesen működik, de például a Budapesti Közlekedési Központ és a közterület-felügyelet vállalta, hogy segíti ezt a munkát - tette hozzá.
A műsorban elhangzott, hogy az extrém hideg miatt vörös riasztás van érvényben péntek óta a hét közepéig.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.