Hírek
2015. Szeptember 22. 08:19, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Szakértő: nem éri meg a migránsokkal feltölteni a munkaerőpiacot
Nem éri meg a menekülthullámmal érkezőkkel feltölteni az európai munkaerőpiacot; ehelyett a kontinens déli államainak állástalan fiataljait kellene helyzetbe hozni
- hangsúlyozta az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában a Századvég Alapítvány vezető elemzője.
Lánczi Tamás szerint az érkezők 80-90 százaléka csak általános iskolát végzett, ráadásul olyan államokban, ahol - akár évtizedes polgárháború miatt - nincs is mód megfelelő képzettséget szerezni. Példaként hozta fel a 20 százaléknál magasabb írástudatlansággal bíró Szíria esetét is.
Megjegyezte, nyugat-európai példák mutatják, hogy a bevándorlók asszimilációja, társadalmi integrációja "nem túl sikeres", ráadásul, jegyezte meg egy kérdésre válaszolva, elképzelhető, hogy Németország megpróbálja kimazsolázni az érkezők közül a használható munkaerőt, a többivel pedig "majd bajlódjanak a perifériaországok",
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 11. 15:27, kedd | Belföld
OGY - Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
2026. Augusztus 11. 14:00, kedd | Belföld
PM: júliusban jelentős többlettel zárt a költségvetés
2026. Augusztus 11. 07:36, kedd | Belföld
Megkezdődött a paksi atomerőmű 2. blokkjának felterhelése
Megkezdődött a paksi atomerőmű 2. blokkjának fokozatos felterhelése hétfőn 18 órakor - közölte a létesítmény a honlapján.
2026. Augusztus 11. 06:00, kedd | Belföld
OGY - Az Országgyűlés államfővé választhatja Baka Andrást
Az Országgyűlés keddi, rendkívüli ülésén köztársasági elnökké választhatja a Tisza által jelölt Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét.
