Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2022. Február 21. 18:13, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szándéknyilatkozatot írtak alá vasúttársaságok vezérigazgatói az európai vasutak fejlesztéséről

Szándéknyilatkozatot írtak alá vasúttársaságok vezérigazgatói az európai vasutak fejlesztéséről

Az európai vasutak fejlesztésére szándéknyilatkozatot írt alá 24 európai ország 32 vasútvállalati vezetője hétfőn Párizsban A vasút, a zöldebb és innovatívabb közlekedés motorja című konferencián mutatták be

- közölte a MÁV hétfőn az MTI-vel. A MÁV közleménye szerint a szándéknyilatkozat hangsúlyozza a leginkább környezetbarát motorizált közlekedési mód, a vasút kulcsszerepét az uniós klímacélok teljesítésében.

Az aláírók célul tűzik ki a szektor befogadókészségének növelését, ezért vállalják a munkavállalók között a nők arányának növelését, ezen kívül a vasút innovatívabbá tétele érdekében növelik a kutatási, fejlesztési és innovációs keretüket - olvasható a MÁV közleményében.

Kiemelték, a dokumentumban arra kérik az Európai Uniót és a nemzeti kormányokat, hogy fogalmazzanak meg konkrét nemzeti szintű célokat a modális váltás megvalósítása érdekében, támogassák a közlekedési módok közötti egyenlő versenyfeltételeket, biztosítsanak megfelelő forrásokat a vasút modernizálásához.

Homolya Róbert, a MÁV elnök-vezérigazgatója a közlemény szerint kiemelte: a vasúti közlekedés környezetvédelmi, társadalmi szempontból a legfenntarthatóbb közlekedési mód, így piaci részarányának duplázódása nélkül nem lesz karbonsemleges a közlekedés Európában.

A MÁV tájékoztatása szerint az elnök-vezérigazgatója az eseményen bemutatta a magyar vasútvállalatok célkitűzéseit a befogadókészséghez kapcsolódóan, és felhívta a figyelmet a nagyobb volumenű stratégiai beruházások költségigényére.

A közleményben szerepel, hogy a MÁV-Volán-csoport 2022. március 1-jével "Közösségi közlekedés a zöld jövőért" címmel fenntarthatósági kampányt indít, amelyben felhívja a figyelmet az egyéni döntések fontosságára a közlekedési mód megválasztásában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.

2026. Július 16. 07:20, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter lemondott a parlamenti mandátumáról

A BYD-tól kapott ajánlatot a korábbi miniszter, ezért lemondott mandátumáról és távozik a politika világából.