Hírek
2025. Július 02. 07:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
- mondta a MÁV-csoport vezérigazgatója kedden a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
Hegyi Zsolt hangsúlyozta, a nyolcvanas évek óta nem volt ilyen jelentős mozdonyflotta-erősítés a MÁV-csoportnál.
A száz jármű közül 60 darab Siemens Vectron típusú, 2-4 éves villanymozdony, amely Európa egyik legkorszerűbb és legnépszerűbb mozdonya - tette hozzá.
Tájékoztatása szerint jelenleg 12 Vectron közlekedik a miskolci és hidasnémeti elővárosi járatokon, a békéscsabai InterCity vonalakon, és hamarosan megjelennek Sopron, valamint Szombathely térségében is. Augusztus 1-jétől a balatoni InterCity vonatok élén a Siemens járművei váltják a korábbi vontatójárműveket, Budapest és Keszthely között.
A harmincadik mozdony közvetlenül a gyártósorról érkezett - jegyezte meg.
Hegyi Zsolt szerint azokon a viszonylatokon, ahol már az új járművek közlekednek, érezhetően javult a menetrendszerűség.
A korszerűbb mozdonyoktól a vasúti közlekedés megbízhatóságának és a menetrendszerűség javulását várja a MÁV.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
