Hírek
2022. Május 27. 17:03, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Szívinfarktus miatt meghalt az uvaldei lövöldözésben megölt egyik tanárnő férje
Szívinfarktust kapott és meghalt a Texas állambeli Uvalde városának általános iskolájában történt lövöldözésben megölt egyik tanárnő férje
- jelentette csütörtökön a The Daily Wire című portál regionális sajtóértesülésekre hivatkozva.
"Joe Garcia, a texasi Uvaldéban történt általános iskolai lövöldözés során meggyilkolt két tanárnő egyikének, Irma Garciának a férje értesülések szerint kedden halálos szívinfarktust kapott" - közölte Ernie Zuniga, a KABB San Antonio Fox regionális televízió riportere.
"Joe és Irma még a főiskolában ismerkedtek össze és 24 éve voltak házasok. Három gyermeket hagynak maguk után" - tette hozzá.
Irma Garcia a tájékoztatás szerint 23 éve tanított a Robb Általános Iskolában, ahol 2019-ben az év tanárnőjének jelölték.
Az iskolai lövöldözést túlélő egyik negyedik osztályos diák szerint Garcia és a másik tanárnő, Eva Mireles próbálták megóvni a gyerekeket. "Kedves tanárok voltak. Az osztálytársaim elé álltak, hogy segítsenek és megmentsék őket" - mondta.
A 18 éves Salvador Ramosként azonosított elkövető tizenkilenc diákot és két tanárt mészárolt le ámokfutása során. Az iskolába egy hátsó bejáraton keresztül jutott harci felszereléssel, egy AR-15-ös jellegű puskával felfegyverkezve. Ramos ezt követően elbarikádozta magát egy negyedik osztályos tanteremben, ahol tüzet nyitott a diákokra és tanárokra, mielőtt a rendőrség végzett volna vele. Tettét mindössze negyed órával az elkövetés előtt a Facebookon jelentette be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 24. 07:35, péntek | Külföld
Trump: Nyilvánosságra hozzuk a Kennedy aktákat
Donald Trump elnöki rendeletben intézkedett a John Fitzgerald Kennedy, Robert F. Kennedy és Martin Luther King elleni merényletek minden aktájának nyilvánossá tételéről csütörtökön.
2025. Január 23. 07:59, csütörtök | Külföld
A holland kormány 900 eurót ajánl fel szíriaiaknak, hogy visszatérjenek hazájukba
A holland kormány 900 euró készpénzt ajánl fel az országban tartózkodó szíriaiaknak, hogy önként visszatérjenek hazájukba - közölte az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál szerdán.
2025. Január 23. 07:52, csütörtök | Külföld
Minden amerikai kormányintézménynél bezárták a társadalmi diverzitás irodákat és leállították az érzékenyítő továbbképzéseket
Az Egyesült Államok szövetségi ügynökségeinél és minisztériumainál bezárták az úgynevezett diverzitás-egyenlősítés-inkluzivitás-hozzáférhetőség irodákat (DEIA) Donald Trump elnök kedden aláírt rendelete alapján.