Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2013. Szeptember 06. 10:10, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Támogatást ad az agrártárca a Pápai Hús élőállat beszállítóinak

Támogatást ad az agrártárca a Pápai Hús élőállat beszállítóinak

Az európai uniós támogatási lehetőségek keretében csekély összegű (de minimis) támogatást nyújt a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) azoknak az előállat beszállítóknak, amelyeknek lejárt és elismert követeléseik vannak a Pápai Hús 1913. Kft.-vel szemben - közölte a tárca az MTI-vel pénteken. A támogatásról kormányzati döntés szültetett.

A beszállítóknak a cég felé fennálló követeléseikről nem kell lemondaniuk.
A közlemény emlékeztet arra, hogy a kormány szeptember 4-én megtárgyalta a Pápai Hús Csoport által ki nem fizetett sertéstartók követelésének kielégítését biztosító javaslatokról szóló, a minisztérium által készített jelentést, s áttekintette a Pápai Hús 1913 Élelmiszeripari Feldolgozó Kft. beszállítóinak kormányzati segítséggel való kompenzálására rendelkezésre álló eszközöket.
A támogatás a közlemény szerint a mezőgazdasági termelők részére a rendelkezésére álló de minimis kerettől függően legfeljebb 7500 euró, azaz körülbelül 2,25 millió forint, a termelői csoportok esetében legfeljebb 200 000 euró (körülbelül 60 millió forint).
Az élőállat beszállítók között a VM három termelői csoportot azonosított, a számukra kifizethető támogatás nagyságrendje 130 millió forint - tudatta a tárca.
A mezőgazdasági termelők - legyenek azok kicsik vagy nagyok - számára kifizethető támogatás nagyságrendje 150 millió forint, így összesen 280 millió forint támogatás fog eljutni a beszállítóknak a kormányzattól; a támogatás a tervek szerint október végére az érintettekhez kerül - áll a közleményben.
Közlésük szerint a kormány döntése alapján Fazekas Sándor tárcavezető folytatja le a tárgyalásokat. Hozzáteszik: a miniszter mindent megtesz, hogy a megbeszélések a lehető legrövidebb időn belül megkezdődjenek, addig a VM szakemberei előzetes egyeztetést folytatnak az érintettekkel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.