Hírek
2012. November 15. 21:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: Sopron MJV Önkormányzat
Tárlat az AMI-ban: A magyar plakáttervezők doyenje
A Nyugat-magyarországi Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézete és a Magyar Plakát Társaság közös szervezésében rendezik meg Balogh István grafikusművész kiállítását a soproni AMI-ban.
Bármennyire hihetetlen, de igaz: az egyik legkiválóbb magyar grafikusnak, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia rendes tagjának, a Munkácsy-díjas Érdemes és Kiváló Művésznek, aki a Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét is megkapta, és mellesleg 12 alkalommal nyerte el az év legjobb plakátja díjat, még sohasem volt önálló kiállítása.
A magyar plakáttervezők doyenje november 21-én lesz 88 éves. Sopronban, a Nyugat-magyarországi Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetének galériájában, a Magyar Plakát Társaság kezdeményezésére ünnepi kiállítás nyílik ebből az alkalomból, amelyen a mester félszáz plakátja mellett a tisztelők és tanítványok “hommage-munkái” is szerepelnek.
Balogh pályája az ötvenes évek végén indul, a szocreál unalmas ünnepélyességét elhagyó, friss, ötletes, festői plakátokkal jelenik meg az utcán. A Balogh munkák azonnal felismerhetők sajátos humoruk, groteszkre és karikatúrára való hajlamuk, és a mester rendkívül finom rajzstílusa révén. A kiállításon a plakát műfaj egyik aranykora tündököl: a hatvanas-hetvenes évek sokféle stílusa és technikája.
A kiállítás november 15-től december 12-ig 10 és16 óra között tekinthető meg. (AMI Formaterem, Sopron, Deák tér 32.)
A kiállítás megrendezését és a katalógus megjelenését az NKA támogatta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
