Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2018. Október 10. 11:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Telnek a gáztárolók

Telnek a gáztárolók

Már 4,3 milliárd köbméter gáz gyűlt össze az ország tárolóiban. Ez több mint az éves fogyasztásunk.

A Magyar Földgáztároló Zrt. létesítményei 61 százalékig megteltek, a másik hazai tárolótársaság, az MMBF készleteivel együtt már 4,3 milliárd köbméter gáz gyűlt össze az országban, ami jóval több az egyetemes szolgáltatás éves gázigényénél - írta a Világgazdaság szerdán.

A cikk szerint 2016-ban a hazai háztartások az egyetemes szolgáltatásban 3,45 milliárd köbméter gázt vételeztek, az egyetemes szolgáltatás pedig összesen 3,87 milliárdot.

A Magyar Földgáztároló Zrt.-nek Pusztaedericsen, Kardoskúton, Hajdúszoboszlón és Zsanán működnek tárolói, együttes kapacitásuk 4,43 milliárd köbméter, és már a hatvanegy százalékuk ki van használva. Ebbe beleértendő az a mennyiség is, amelyet - az előző évek gyakorlatának megfelelően - a Gazprom a sajátjaként tárol Magyarországon, hogy a megugró téli kereslet idején a felhasználókat földrajzilag közelebbről szolgálhassa ki - jegyzi meg a lap.

Címkék: gáz, tározó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.