Hírek
2016. Szeptember 08. 16:14, csütörtök | Helyi
Tizedszerre is: Soproni Pénzügyi Napok
2016. szeptember 29-30-án a Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Kara immáron X. alkalommal rendezi meg szakmai konferenciáját.
A Soproni Felsőoktatásért Alapítvány szeptember 29-30-án 10. alkalommal rendezi meg a Soproni Pénzügyi Napok elnevezésű pénzügyi, számviteli és adózási konferenciáját a Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Karán. Előadó lesz többek között Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke, Windisch László, az MNB alelnöke, Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója, Hajnal Péter, a Kúria tanácselnöke és Szeleczki Zsuzsanna Judit, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára is.
A szakmai rendezvény okleveles könyvvizsgálóknak, okleveles adószakértőknek, adószakértőknek, adótanácsadóknak és mérlegképes könyvelőknek kreditpontos továbbképzésnek minősül.

Az idei rendezvény témái:
- szeptember 29. Befektetések és ellenőrzés a pénzügyi rendszerben
- szeptember 30. Az adóalapok védelme érdekében tett állami intézkedések.
A konferencia idén is kreditpontot érő továbbképzésnek minősül:
okleveles könyvvizsgálóknak: 4 kreditpont,
okleveles adószakértőknek: 10 kreditpont,
adószakértőknek: 10 kreditpont,
adótanácsadóknak: 10 kreditpont,
mérlegképes könyvelőknek: 8 kreditpont (nem számvitel; vállalkozási).
Bővebb információk és jelentkezés: http://spek.ktk.nyme.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 14:31, kedd | Helyi
Nemsokára postázzák a Nemzeti Petíciót
A héten megkezdik a Nemzeti Petíció postázását a magyar háztartásokba. A petíciót azért indították, hogy a magyarok pénze a magyaroké maradjon.
2026. Január 22. 13:40, csütörtök | Helyi
Itt az új KRESZ!
Megérkezett az új KRESZ, amelyben aktualizálták a jogszabályokat és kiderült a rollerek helyes, szabályszerű használata is. A dokumentum már elérhető és előreláthatólag szeptemberben lép hatályba.
2026. Január 20. 16:30, kedd | Helyi
Tudj meg többet a méhnyakrákról – életet menthet!
Minden év januárjának harmadik hetében rendezik meg az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hetet, amely a prevencióra hívja fel a figyelmet.
2026. Január 19. 14:48, hétfő | Helyi
A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja
A hazánkból kitoloncolt német kisebbségiek emléke előtt tisztelgünk, akiknek a második világháború évekkel a lezárta után is megnehezítette az életét. Január 19-én rájuk emlékezünk.
