Hírek
2018. Január 13. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Többeket azonnali hatállyal felfüggesztettek a sopronkőhidai fogolyszökés miatt
Öt embert azonnali hatállyal felfüggesztettek beosztásából a péntek délután sopronkőhidai börtönben történt fogolyszökés miatt - tájékoztatta a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) kora este az MTI-t.
Mint közleményükben felidézték: a Sopronkőhidai Fegyház és Börtön foglalkoztatási programjában részt vevő egyik fogvatartott pénteken a déli órákban megszökött munkavégzésének helyszínéről. A büntetés-végrehajtás országos parancsnoka az esetet követően azonnal a helyszínre ment és tájékozódott az eset körülményeiről.
A belső vizsgálat elsődleges megállapításai alapján a személyi állomány több tagjának felelőssége is felmerült. A fegyelmi eljárás lefolytatását a BVOP magához vonta. Az országos parancsnok a börtön területén működő gazdasági társaság biztonsági vezetőjét, továbbá három munkáltatási felügyelőt és egy biztonsági felügyelőt azonnali hatállyal felfüggesztette beosztásából.
A fogvatartottat a büntetés-végrehajtás és a rendőrség továbbra is nagy erőkkel keresi - olvasható a BVOP közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld
Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter
Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
