Hírek
2016. Június 18. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Többen is felelősek a másfél éves gyöngyösi kislány halálában
Több illetékes szakember felelősségét is megállapította a május 12-én meghalt másfél éves gyöngyösi kislány ügyében indított kormányhivatali vizsgálat - tájékoztatta a Heves Megyei Kormányhivatal pénteken az MTI-t.
Közlésük szerint az Önkormányzatok Kistérségi Humán Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központ feladatellátását vizsgáló felügyeleti eljárása nyomán a gyermekjóléti szolgálat vezetőjének vezetői megbízása megszűnt, a család- és gyermekjóléti központ vezetője és két családgondozó pedig fegyelmi büntetésben részesült.
A Heves Megyei Kormányhivatal Gyöngyösi Járási Hivatalának illetékes osztályvezetője fegyelmi büntetést kapott, vezetői megbízatása megszűnt. A szintén fegyelmi eljárás alá vont gyámügyi szakügyintéző pedig lemondott szolgálati jogviszonyáról.
A közlemény kitér arra is, hogy a Heves Megyei Kormányhivatal Hatvani Járási Hivatalának tisztifőorvosa soron kívüli ellenőrzést folytat a kislány házi gyermekorvosával szemben, szakfelügyelő főorvost kért fel az eset orvosszakmai kivizsgálására. A szakfőorvos által megküldött véleménnyel a tisztifőorvos azonban nem értett egyet, ezért az Országos Tisztifőorvosi Hivatalhoz fordult az egészségügyi szakmai kollégium véleményének soron kívüli beszerzése érdekében.
A területi védőnővel szemben lefolytatott vizsgálatában a kormányhivatal nem tárt fel hiányosságot, a védőnő mulasztást, vétséget, szakmai szabályszegést, jogszabálysértést nem követett el.
A másfél éves gyöngyösi kislány május 12-én bekövetkezett halálát alultápláltság okozta. Szüleit emberölés gyanújával vette őrizetbe a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
