Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2016. Június 20. 07:43, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Többéves börtönbüntetésre számíthatnak az embercsempészek

Többéves börtönbüntetésre számíthatnak az embercsempészek

Jelentősen szigorította az embercsempészés büntetési tételét az Országgyűlés a közelmúltban, az elkövetők többéves börtönre számíthatnak

- mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában. Bakondi György hangsúlyozta, hogy a magyar törvények a külföldiekre is vonatkoznak, ezért bűnösség esetén rájuk szintén börtönbüntetés vár Magyarországon, majd ennek letöltése után kiutasítás.

A belbiztonsági főtanácsadó arról a 20 éves pakisztáni állampolgárról is beszélt, aki késsel támadott meg egy 19 éves lányt Budapesten szombaton. Azt mondta, hogy mivel a férfi felfegyverkezve követett el rablást, az alapesethez képest súlyosabb, akár hat-hét éves börtönbüntetést kaphat, ezután pedig kiutasítják az országból. Előzetes letartóztatását már kezdeményezték - tette hozzá.

A Brexitről, azaz Nagy-Britanniának az Európai Unióból történő esetleges kiválásáról szólva Bakondi György úgy fogalmazott: fontos európai és magyar érdek is, hogy Nagy-Britannia az Európai Unió tagja maradjon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója

Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings

Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.

2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld

Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten

Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.