Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2019. Augusztus 29. 10:45, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Tucatszámra lopta a múzeum kincseit egy volt főmuzeológus

Tucatszámra lopta a múzeum kincseit egy volt főmuzeológus

Sikkasztás miatt vádat emelt a Budapesti VIII. Kerületi Ügyészség egy volt főmuzeológus ellen, aki egy fővárosi múzeum raktárából a rábízott gyűjteményből mintegy 30 millió forint értékben lopott műtárgyakat.

A 64 éves egykori főmuzeológus az eltulajdonított műtárgyakat - 20 kisplasztikát, 73 metszetet, 56 festményt – legalább 3,1 millió forintért értékesítette egy budapesti régiségboltban – közölte a fővárosi főügyészhelyettes csütörtökön az MTI-vel.

Fürcht Pál a közleményében azt írta, a műtárgyak 20. századi művészek alkotásai voltak, de akadtak közöttük ismert és ismeretlen művészek 18. és 19. századi festményei, rézkarcai, litográfiái is.

Az alkotásokat a rendőrség – Pátzay Pál Kádár Jánosról készült kisplasztikája kivételével – a házkutatások során megtalálta, lefoglalta, majd visszaadta a feljelentő múzeumnak – tette hozzá a főügyészhelyettes.

Az ügyészség jelentős értékre, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett sikkasztás miatt emelt vádat a büntetlen előéletű volt főmuzeológus ellen. Arra az esetre, ha a vádlott a bírósági előkészítő ülésen beismeri a tettét és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, két év - öt évre felfüggesztett – szabadságvesztés, pénzbüntetés és vagyonelkobzás kiszabását indítványozták a bíróságnál.

Akkori sajtóinformáció szerint a Magyar Nemzeti Múzeumból tűnt el több műtárgy 2016-2017-ben; ezt a múzeum sajtóosztálya annak idején megerősítette. Az intézmény 2017 novemberében tett feljelentést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld

Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat

Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt