Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2019. Szeptember 18. 08:47, szerda | Belföld
Forrás: mti

Új típusú digitális fejlesztések indulnak a felsőoktatásban

Új típusú digitális fejlesztések indulnak a felsőoktatásban

Digitálisan jegyzetelhető, interaktív előadások, otthon is visszanézhető és értékelhető tananyag, interaktív táblák

- egyebek között ezt tartalmazza az a felsőoktatási kutatás-fejlesztési projekt, amely a tervek szerint 2020 október végéig valósul meg.

A felsőoktatás új típusú, digitális rendszere jöhet létre annak a kutatás-fejlesztési projektnek köszönhetően, amely egységesíti a világszerte használt különféle megoldásokat. Élményszerűbb, interaktívabb tanulást, valamint a tananyag hatékonyabb elsajátítását teszi lehetővé a hallgatók számára az AV-Control Kft. fejlesztése, amely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával valósulhat meg - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.

A projekt keretében több hazai egyetemmel együttműködve egy demonstrációs termet is kialakítanak, ahol valós helyzetet teremtve tudják tesztelni a hallgatók a digitális szolgáltatási csomagot. A demó teremben biztosított lesz az egyetemi környezet, aktív hallgatói státusszal rendelkező diákok fognak aktuális kurzust hallgatni.

A jövő hallgatóit többek között interaktív táblák, digitálisan rögzített előadások segítik majd. A diákok bármikor visszanézhetik majd az előadásokat, és digitális jegyzeteket készíthetnek a tanuláshoz.

A rendszer fontos tulajdonsága, hogy méréseken alapul, így a leghatékonyabb digitális oktatási megoldások jelennek meg egy integrált szolgáltatási csomagban, amely a jövőben minden felsőoktatási intézmény számára elérhető lesz.

A közel 144 millió forintos fejlesztéssel, 2020. október 31-ig megvalósuló projektet a későbbiekben a közoktatási és felnőttképzési intézmények számára is elérhetővé szeretnék tenni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába