Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2019. Január 30. 07:35, szerda | Belföld
Forrás: mti

Újabb ellenőrzésbe kezd az adóhatóság

Újabb ellenőrzésbe kezd az adóhatóság

Az adóhatóság megyei (fővárosi) igazgatóságai január 31-től megkezdik a munkaerő-kölcsönzési tevékenységet folytató adózók ellenőrzését.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján kedden közzétett tájékoztató szerint elsősorban azon adózók számíthatnak ellenőrzésre, akik korábban megszűnt társasággal álltak kapcsolatban az általuk foglalkoztatott magánszemélyek tekintetében, továbbá, akik nem rendelkeznek a munkaerő-kölcsönbeadói tevékenység folytatásához szükséges engedéllyel, valamint, akik nem teljesítették a foglalkoztatással kapcsolatos bejelentési, bevallási, és befizetési kötelezettségeiket.

Az, aki az ellenőrzések megkezdéséig teljesíti jogszabályi kötelezettségeit, mentesül a jogkövetkezmények alól.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.