Hírek
2015. November 20. 11:38, péntek |
Külföld
Forrás: index.hu, Fotó: Sebastien Rieussec / AFP
Újabb terror - ezúttal egy bamakói hotelben! 170 túszt ejtettek a terroristák
Fegyveresek támadtak egy bamakói hotelre Maliban, írja a Reuters. A fegyveresek túszokat is ejtettek. Biztonsági források szerint dzsihadisták lövöldöztek a folyosón, a hetedik emeleten.
Biztonsági források szerint „dzsihadisták lövöldöztek a folyosón", a hetedik emeleten. A hotel üzemeltetője szerint a támadók legalább 170 embert ejtettek túszul: 140 vendéget és 30 alkalmazottat.
A Radisson Hotelben történt támadásban egyes hírek szerint 3 ember meghalt. két mali és egy francia állampolgár. A túszdráma most is folyamatban van, a mali rendőrség, katonaság és az ENSZ-békefenntartók a helyszínen vannak. A környéket elkerítették. A 190 szobás szállodában nagyon sok külföldi, főleg franciák laknak.
Az egyik francia rádió szerint három támadó diplomata-rendszámos autóval hajtott a hotel területére, és már a kertben elkezdtek lőni, mielőtt az épületbe léptek volna. A Reuters tíz fegyveres támadóról ír, míg a hotel üzemeltetője kevesebbről.
A Reuters forrásai szerint néhány túszt elengedtek: azokat, akik idézni tudtak a Koránból.
Az Al-Jazeera értesülései szerint a túszok között van Aliko Dangote, Afrika leggazdagabb embere.
Márciusban öt ember halt meg egy gránátos és gépfegyveres támadásban Bamakóban. A fegyveresek egy étterem vendégeire támadtak, az öt halott között egy belga és egy francia állampolgár is volt. A Bamako Hippodrome nevű negyedében történt lövöldözésben összesen nyolcan sebesültek meg, a hatóságok terrortámadásként kezelték az ügyet. Szemtanúk szerint a támadók Allah Akbar felkiáltással kezdték meg támadásukat.
Augusztusban pedig 12 ember halt meg, és többen megsérültek, miután fegyveresek megtámadtak Sevare mellett egy szállodát, ahol ENSZ-békefenntartók szálltak meg. A támadók túszokat ejtettek, végül kormányerők a francia katonák támogatásával kiűzték a fegyvereseket a hotelből.
Mali északi része 2012-ben egy katonai államcsíny után került a szélsőséges iszlamisták ellenőrzése alá, 2013-ban francia katonai beavatkozással visszaverték a szélsőséges fegyvereseket. A térség az ENSZ-békefenntartók jelenléte ellenére továbbra sem biztonságos.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
