Hírek
2020. Június 17. 12:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újra elindult a szervek adományozása és beültetése
A koronavírus-járvány után visszaállni látszik a régi rend a szervátültetésben és -adományozásban
- mondta Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat transzplantációs igazgatója szerdán a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Az igazgató elmondta, májustól ismét a járvány előtti szinten van már a szervdonáció és a szervátültetés mértéke is.
A járvány alatt - elsősorban márciusban és áprilisban - jelentősen lecsökkent a szervátültetések száma - fűzte hozzá.
Kiemelte, a felmérések azt jelzik, hogy a koronavírus-kockázat a szervátültetések terén nem kiemelkedő például a fertőzés lefolyásában vagy a halálozásban. Az már nagyobb kockázatot jelent, hogy - megakadályozandó a beültetett szerv kilökődését - a műtét után olyan gyógyszereket kell szedniük a betegeknek, amelyek gyengítik az immunrendszert.
Transzplantáció esetén a donorokat eddig is számos betegségre szűrték, ami most kiegészült a koronavírus-szűréssel - fűzte hozzá Mihály Sándor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
