Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2021. Május 25. 18:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Úszva menekült el egy cigarettacsempész a magyar-ukrán zöldhatáron

Úszva menekült el egy cigarettacsempész a magyar-ukrán zöldhatáron

Autóját és a benne lévő 11 millió forint értékű csempészett cigarettát hátrahagyva, úszva menekült el a NAV pénzügyőrei elől egy cigarettacsempész a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Cégénydányád közelében

- közölte a hatóság bevetési igazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-vel.
Dávid Zoltán alezredes azt írta, a NAV munkatársai a rendőrökkel közösen tartott ellenőrzés során egy gyanús autót akartak megállítani, de a jármű a megkülönböztető jelzés ellenére folytatta útját. Az egyenruhások közúton és mellékutakon követték az autót, amelyből az egyik pillanatban kiugrott a sofőr, és futva menekült a Szamos árterébe, majd a folyóba ugorva elmenekült.

A járművet és az abban talált 6 ezer doboz, 11 millió forint értékű cigarettát lefoglalta a NAV.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.