Hírek
2016. Május 17. 09:46, kedd |
Helyi
Forrás: sopron.hu
Valétálás: fáklyás menettel búcsúztak a végzősök Soprontól
Elbúcsúztak a Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki, Faipari Mérnöki és Közgazdaságtudományi Karainak végzős hallgatói az alma matertől és Soprontól.
A selmeci diákhagyományok szerinti valétálás jelentése: Éljetek boldogul!
A végzős hallgatókat az egyetemen botanikus kertjében dr. Faragó Sándor rektor búcsúztatta az alma matertől, majd a hagyományos és látványos szalamander menet elindult a város útjain keresztül a Fő térre.
Sopron Fő terén dr. Fodor Tamás polgármester búcsúztatta jó szóval a diplomázó egyetemistákat.
Sopron polgármestere – többek között – arról szólt, hogy a tudás, az ismeretek megszerzése mellett a soproni diákévek alatt az egyetem hallgatói az összetartozást is megtapasztalhatták. A tanulmányaik alatt összegyűjtött szellemi tőkére szüksége van az ország jövőjének.
Az ünnepségen néma főhajtással adóztak Sopronyi-Thurner Mihály, az 1921. évi népszavazás korabeli, egykori polgármester emlékének, hogy befogadta a selmeci akadémiát, a mai Nyugat-magyarországi Egyetem jogelődjét.
Az estét a valéta-bál zárta, ahol a családtagok, rokonok, barátok voltak jelen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
