Hírek
2015. Szeptember 01. 15:12, kedd |
Helyi
Forrás: index.hu
Komoly változások a Nyugat-magyarországi Egyetemen!
A Nyugat-magyarországi Egyetemből csak 2017-ben válik ki Szombathely, a mosonmagyaróvári agrárkar és a győri Apáczai-kar viszont már most csatlakozik a győri Széchenyi Egyetemhez.
Az eredeti elképzelések szerint Szombathely is kivált volna a Nyugat-magyarországi Egyetemből, ehhez azonban még nincsenek meg a feltételek. A pedagógus képzésüket csak úgy tudták akkreditálni, hogy a NYME keretein belül ehhez megvoltak a soproni Benedek Elek Pedagógiai Kar minősített oktatói. Szombathely jelenleg önállóan nem kapna akkreditációt, ehhez legalább 15-30 embert kellene felvenni.
Egyelőre nincs elég hallgató sem az önálló működéshez. A mostani 1800 diák és az utánuk járó állami támogatás, illetve tandíj nem elég ehhez. Egy KPMG által készített tanulmány szerint 2020-ig nagyjából 2500-ra lehetne feltornászni a hallgatói létszámot, ami még mindig nem feltétlenül elegendő az intézmény fenntarthatóságához. Az államtitkárság szerint azonban vannak egyéb ötletek a hallgatók vonzására, a cél az, hogy 2017-ig annyira megerősítsék a szombathelyi karokat, hogy önállósodhassanak. A kiválás 2017. július 1-jével valósulna meg. Ezzel egy időben önnáló egyetemmé válna a mostani NYME magját alkotósoproni Erdőmérnöki Kar, a Közgazdaságtudományi Kar és a Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar is.
A nagy hagyományokkal rendelkező mosonmagyaróvári Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kar már korábban bejelentette, hogy a Nyugat-magyarországi Egyetemtől szeretne a győri Széchenyi Egyetemhez átcsatlakozni. A pedagógusképzést és műszaki képzéseket folytató Széchenyi Egyetem profiljához Mosonmagyaróvárról inkább csak az élelmiszer-ipari képzésre van szükség. Szintén a Széchenyi Egyetemhez csatlakozik a NYME győri Apáczai Csere János Kara, amely pedagógusképzéssel, turizmussal, bölcsész- és társadalomtudományokkal foglalkozik.
A NYME zalaegerszegi mechatronikai képzése a veszprémi Pannion Egyetemhez kerül
Most szeptembertől indul el a Nyugat-magyarországi Egyetem mechatronikai képzése Zalaegerszegen. A képzést a soproni faipari kar hozta létre, de Zalaegerszeg városa is támogatja évi 150 millió forinttal. Miután ez a képzés nem illik a faipari kar portfóliójába, az átalakítások során most a veszprémi központú Pannon Egyetemhez csatlakozik, amelynek több kara és képzése is működik a régióban (Keszthelyen, Nagykanizsán).
forrás: index.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
