Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2011. Szeptember 24. 14:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Változik a közgyógyellátás rendszere október elsejétől

Változik a közgyógyellátás rendszere október elsejétől

Október elsejétől változik a közgyógyellátás rendszere és ismét lesz közgyógylista.

Erre minden hatóanyagcsoportból csak a legolcsóbb készítmények kerülhetnek fel és az orvosok is csak ezeket rendelhetik majd a betegeiknek. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár ezzel előnyt adna az alacsonyabb árú medicináknak, hogy további árcsökkentésre ösztönözze a gyártókat – írja a Magyar Nemzet.

Most úgy működik a közgyógyellátás rendszere, hogy egy rászorulónak maximum havi 6 ezer forintos keretet állapítanak meg, az összeg egy virtuális pénztárcába kerül. Noha a keret megállapításakor az azonos hatóanyagú medicinák közül a legolcsóbb térítési díjával számolnak már most is, a betegnek eddig nem kellett feltétlenül ezt a terméket választania. Ha drágábbat választott, akkor nem volt elegendő a virtuális pénzkerete, azt magának kellett kiegészítenie. Ez a rendszer megszűnne, a betegek csak azokat a termékeket választhatják majd ki a közgyógyellátás terhére , amelyek szerepelnek a listán. Erre a listára pedig azok kerülhetnek fel, amelyek egy új kategóriába, az úgynevezett preferált referencia – ársávba tartoznak. Ebbe pedig azok a medicinák kerülhetnek be, amelyek ára legfeljebb 5 százalékkal haladja meg az azonos hatóanyagcsoportba tartozó és valós forgalommal rendelkező legolcsóbb készítményét.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.

2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan

Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.