Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2022. Július 02. 16:06, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Változott a menetrend több regionális vasútvonalon

Változott a menetrend több regionális vasútvonalon

Július elsejétől változott a menetrend több regionális vasútvonalon - közölte a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel.

Közleményük szerint péntektől több mellékvonalon is visszaállították - a járványügyi korlátozások miatt korábban bevezetett - ideiglenes menetrendek előtt érvényes közlekedési rendet. A Zemplén kirándulóforgalmának kiszolgálása érdekében az Abaújszántó-Hidasnémeti szakaszon jelentősen bővül a menetrendi kínálat.

A Technológiai és Ipari Minisztérium döntésének köszönhetően július elsejétől több vasútvonalon megszűnt a pótlóbuszos közlekedés, és ismét az alapmenetrend szerinti vonatjáratokkal szolgálják ki a településközi forgalmat a Székesfehérvár-Komárom, a Dunaújváros-Simontornya, a Vámosgyörk-Szolnok, a Mezőhegyes-Újszeged, a Mezőhegyes-Battonya vonalon. Mátészalka és Csenger, valamint Nyíregyháza és Mátészalka között naponta ezentúl is csak egy vonatpár közlekedik.

Egyelőre továbbra is vonatok és pótlóbuszok együtt biztosítják a menetrendet a Villány-Mohács és a Nyékládháza-Tiszaújváros vonalon. A Fehérgyarmat-Zajta szakaszon napi egy pár személyvonaton kívül a többi járatindulásnál pótlóbuszok közlekednek. A vasárnap délutáni Hétmérföldes sebesvonat viszont már a teljes útvonalon jár, Zajtáról indul Budapestre.

A Zempléni-hegységben kirándulók és a térségben élők számára fontos változásként emelték ki, hogy a Szerencs-Hidasnémeti vonal északi szakaszán, Abaújszántó és Hidasnémeti között jelentősen bővül a menetrendi kínálat. A turisztikai szezonhoz igazodva nyár végéig mindennap, majd november elsejéig hétvégenként napi 5 vonatpár közlekedik Abaújszántó és Hidasnémeti között. Ősztől munkanapokon és a téli időszakban pedig naponta 3 vonatpár indul ezen a szakaszon - a vonatok mindegyike Abaújszántón csatlakozik a Szerencs-Abaújszántó közti vonatokhoz - fejtették ki.

A július elsejétől érvényes változásokat is tartalmazó vasúti menetrend elérhető a MÁV-csoport honlapján - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.