Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2013. Március 27. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Varga Mihály: nem fontolgatja a kormány a betétek megadóztatását

Varga Mihály: nem fontolgatja a kormány a betétek megadóztatását

Varga Mihály szerint a magyar kormány soha nem fontolgatta és most sem fontolgatja, hogy a betéteket bármilyen adó terhelje. A nemzetgazdasági miniszter mindezt annak kapcsán mondta a Magyar Nemzetnek, hogy az Európai Bizottság döntése a ciprusi bankbetét-adóztatásról és a spanyolországi betétadó alaposan felborzolta a kedélyeket és bizonytalanságot okozott. Varga Mihály szerint arra van szükség, hogy a válság idején a családok megélhetése ne kerüljön veszélybe.

A nemzetgazdasági miniszter a Magyar Nemzetnek adott interjúban arról is beszélt, hogy nem áll messze egymástól az Európai Bizottság és a tárca álláspontja. Szomorúnak tartja ugyanakkor, hogy az uniós bizottsággal folyó vitában a kormány nem számíthat annak a hazai biztosnak a támogatására, akit még az előző kabinet delegált Brüsszelbe. Varga Mihály arra is kitért, hogy a költségvetés számai az év első két hónapjában a várakozásoknak megfelelően teljesültek. Az eddigiek alapján úgy látja, hogy nagyjából fél és egy százalék közötti mértékben növekedhet ebben az évben a magyar gazdaság. Bár a miniszter megfogalmazása szerint a szakadék szélétől a következetes gazdaságpolitikával mára sikerült eltávolodni, a gazdaság növekedéséhez, a munkahelyek teremtéséhez partneri kapcsolatokra van szükség. A jobb együttműködés és a hitelezés beindításának reményében szeretné megtalálni a közös célokat többek között a bankszektor képviselőivel is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.