Hírek
2022. Február 12. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Vegyi anyag került a levegőbe a Debreceni Egyetemen, ketten megsérültek

Ketten megsérültek pénteken a Debreceni Egyetemen (DE), amikor vegyi anyag került a levegőbe egy tároló felnyitása során a természettudományi és technológiai kar kémiai épületének egyik laboratóriumában
- tájékoztatta az egyetem sajtóirodája az MTI-t. Közleményük szerint egy vegyésztechnikus és a munkáját felügyelő egyetemi oktató lélegezte be az anyagot.
A sérülteket a klinikai központ sürgősségi klinikájára szállították. A klinikai központ arról tájékoztatott, hogy az elsődleges vizsgálatok szerint mindketten könnyű sérülést szenvedtek - írták.
A helyszínre a katasztrófavédelem mobil labor egysége mellett a debreceni hivatásos tűzoltók három gépjárműfecskendővel vonultak ki. Méréseket végeztek az egyik laborban, majd iparbiztonsági helyszíni szemlét tartottak. A beavatkozás idejére a tűzoltók kiürítették az épületet, 300 diák és oktató egy órával később térhetett vissza - olvasható a közleményben.
Jelezték: a munkavédelmi felügyelet vizsgálatával párhuzamosan az egyetemi kar belső vizsgálatot indított az ügyben.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Június 10. 13:44, szombat | Belföld
Háromezer megawatt fölé nőtt a hazai ipari naperőművi kapacitás
2023. Június 10. 13:43, szombat | Belföld
Hármas karambol miatt teljes útlezárás van az M1-es autópályán
Összeütközött három személygépkocsi az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán, Kocs közelében, az érintett sztrádaszakaszt teljes szélességében lezárták, nagy a torlódás - közölte az OKF.
2023. Június 10. 08:38, szombat | Belföld
Elérte a Balaton vízállása a szabályozási szintet
A Balaton átlagos vízállása 5 centimétert emelkedett az elmúlt 4 nap alatt, péntekre elérte a 120 centiméteres szabályozási szintet a vizugy.hu adatai szerint.
2023. Június 10. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor fát ültetett Türkmenisztánban
Szükségünk van arra, hogy Közép-Ázsiából energia érkezzen Európába, és ehhez új forrásokra, új útvonalakra, új infrastruktúrára van szükség - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Türkmenisztánban.