Hírek
2012. December 10. 07:39, hétfő |
Helyi
Forrás: Magyar Vöröskereszt
Véradások Sopronban
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
Ezen a héten a következő helyszínen és időpontban lesz véradás Sorponban:
2012.12.1215:00-18:00Petőfi Sándor Általános iskola,Halász utca 25.
Érdekes és hasznos információk a véradásról
A gyógyításhoz nélkülözhetetlen vér semmi mással nem pótolható, mert élő anyag! Egyetlen véradással három betegen segíthet: a levett vérből vörösvérsejt-koncentrátum, plazmakészítmények és vérlemezke-koncentrátum készül.
A véradás egyben szűrővizsgálat is (kötelező tesztek a HIV, Hepatitisz-B, Hepatitsz-C, szifilisz kimutatás és a vércsoport meghatározás). A nők évente négyszer, férfiak évente ötször adhatnak vért. Két véradás között minimum 56 napnak kell eltelnie. A véradás alkalmával steril vérvételi zsákba, egyszer használatos tű segítségével 4,5 deciliter teljes vért vesznek le (egy egység/1E), és egy keveset a vizsgálathoz mintacsövekbe. A véradás 30-45 percet vesz igénybe adatfelvétellel és kivizsgálással együtt.
A legtöbb vérre ma már a daganatos betegek kezeléséhez van szükség. Ezt követik a különböző sebészeti beavatkozások. A sport-és közlekedési balesetek miatti sérülések csak a negyedik helyen állnak. A nagy vérigény elsősorban az orvostudomány fejlődésének a következménye: sok korszerű műtét, szervátültetés, a rosszindulatú betegségek (leukémia, daganatok) kezelése csak a korszerű transzfuziológiai lehetőségek birtokában lehetséges.
A véradásra minden alkalommal feltétlenül vigye magával
személyi igazolványát, lakcímkártyáját, valamint TAJ-kártyáját!
Figyelem! Csak az eredeti TAJ-kártya fogadható el, másolat nem!
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 29. 14:47, hétfő | Helyi
Figyeljünk oda kedvenceinkre szilveszterkor is!
Sajnos nem mindenkinek olyan varázslatos élmény az új év közeledte. Kiskedvenceink nem igazán rajonganak az ünnepi hagyományainkért, számukra gyakran inkább félelmetes, mint csodálatos a szilveszter.
2025. December 27. 15:37, szombat | Helyi
Télen is kell a friss levegő
Igen, kint nagyon hideg van, de akkor is szellőztess kicsit! A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ megosztotta velünk, miért is olyan fontos a téli hónapokban is a szellőztetés.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 22. 17:42, hétfő | Helyi
Karácsonyi hagyományok
A szeretet és a meghittség ünnepét mindenki várja és számos csodálatos hagyomány övezi, melyet kicsik és nagyok egyaránt szeretnék és élveznek.
