Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2012. Július 07. 20:48, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Vihar - Az ország nagyobbik részére elsőfokú riasztást adtak ki a zivatarok miatt

Vihar - Az ország nagyobbik részére elsőfokú riasztást adtak ki a zivatarok miatt

A várható heves zivatarok miatt az ország jelentős részére elsőfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat este.

A meteorológiai szolgálat veszélyjelzése szerint tizenkét megye több térségében, köztük a fővárosban is citromsárga, vagyis elsőfokú riasztás van érvényben. E szerint a következő 1-3 órában Nógrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Csongrád, Bács-Kiskun, Baranya, Pest, Fejér, Veszprém és Komárom-Esztergom megye teljes területén, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén és Győr-Moson-Sopron megye több térségében és Budapest teljes területén is számítani lehet heves zivatarokra, illetve felhőszakadásra. A meteorológiai szolgálat a honlapján azt írta: az éjszaka elsősorban a középső országrészben, illetve a Dunától keletre fordulhat elő helyenként zivatar, amelyet viharos, óránként 60-75 kilométeres erősségű szél, jégeső és felhőszakadás kísérhet. Rövid idő alatt akár 20-40 milliméter eső is hullhat. A késő esti órákig előfordulhat, hogy egy-egy zivatart akár óránkénti 75-90 kilométeres erősségű széllökések is kísérnek. Hozzátették: vasárnap a keleti országrészben és északnyugaton valószínű zivatar kialakulása. Ekkor viharos, akár óránkénti 90 kilométeres erősségű széllökésekre, jégesőre, illetve felhőszakadásra elsősorban északkeleten kell számítani.

Címkék: Időjárás-vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.