Hírek
2011. December 24. 07:28, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Viszik ki a pénzüket a magyarok
Olyan sok magyar viszi ki Ausztriába a pénzét, hogy több osztrák bank a két ünnep között már nem is tud számlanyitásra időpontot adni.
Az elmúlt napokban szaporodott meg jelentősen azok száma, akik pénzüket már csak a határon túl érzik biztonságban – írta meg a Privátbankár.
A gazdag magyarok számára korábban is természetes volt, hogy vagyonuk egy részét külföldön fialtatják – írja az Azenpenzem.hu. Az utóbbi időben azonban jelentős változás történt. A privátbanki üzletágban jártas független szakértő, a Blochamps Capital elemzése szerint nem csak az elit, hanem a középosztály is nyitott külföldön számlát. Korábban néhány ezren rendelkeztek kinti befektetésekkel, 2011-ben azonban ez a szám már több tízezerre gyarapodott. Az utóbbi időben pedig ez a tendencia csak tovább erősödött.
A cég úgy véli, amit az állam a magánnyugdíj-pénztári „államosítással” megnyert, annak sokszorosát bukhatja el amiatt, hogy az emberek (különösen persze a gazdagabbak, akik például az adóamnesztia keretében hazahozhatnák pénzüket, fejleszthetnének és beruházhatnának) bizalma ingott meg az ország iránt. Az egyik ausztriai bankban közölték: az elmúlt napokban tömegesen érkeznek hozzájuk magyarok, a két ünnep közötti időszakra már be is telt minden időpont.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
