Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2019. November 08. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Donka Ferenc

Vörös kódot adott ki a rendőrség a halálos balesetek miatt

Vörös kódot adott ki a rendőrség a halálos balesetek miatt

Két hónap alatt 127-en haltak meg az ország közútjain.

Úgynevezett vörös kódot adott ki a rendőrség az elmúlt időszak baleseti adatai miatt. Szeptembertől rohamos hanyatlásnak indult a közlekedési morál, két hónap alatt 127-en haltak meg az ország közútjain – közölte csütörtökön az Országos Rendőr-főkapitányság.

Elmondták, a vörös kód egyfajta figyelemfelhívás, hogy a közlekedők legalább egy pillanatra megálljanak és elgondolkozzanak, mindenkit várnak haza, és a balesetekben érintett lehet bárkinek a hozzátartozója.

A rendőrség, ahogy eddig is, ezután is határozottan fellép a jogsértésekkel szemben, és minden olyan eszközt alkalmazni fog, ami gátat szabhat a kedvezőtlen folyamatoknak. Példaként említették, hogy tavaly óta nem jelentik be előre az ellenőrzések helyét és idejét.

Ennek hatására a baleseti adatok kedvező irányba változtak. A tendencia azonban eddig tartott, idén szeptembertől rohamos hanyatlásnak indult a közlekedési morál – tették hozzá.

2019 szeptemberében ötvenhatan, októberben hetvenegyen vesztették életüket közúti közlekedési balesetben.

„Minden balesetmegelőzési kampány, erőfeszítés kevés, ha a közlekedők ennek a negatív folyamatnak a megfékezésében nem partnerek” – hangsúlyozták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.

2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot

Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -

2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld

Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit

Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.