Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2012. Május 25. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Zöld jelzést kaptak a vagyonosodási vizsgálatok

Zöld jelzést kaptak a vagyonosodási vizsgálatok

Az adóhatóság köteles elrendelni a vagyonvizsgálatot azoknál a magánszemélyeknél, akik kölcsönnel járultak hozzá mások gyarapodásához.

Így döntött nemrégiben a Kúria egy olyan adóperben, amelyben az ellenőrzött személy arra hivatkozott: kiadásainak egy részét kölcsönből fedezte - írja a Magyar Nemzet.

Az ügyben az adóhivatal négy esztendő adóbevallásai alapján azt vizsgálta meg, hogy az érintett magánszemély miből fedezte kiadásait. Az adatok, a számlák, a hivatalos iratok arra utaltak, hogy az adózó többet költött, mint amennyire a bevallott jövedelméből telt volna. Az ellenőrzött személy azt állította: kölcsönt vett fel, s részben ez volt vagyongyarapodásának alapja. Ítéletében a Kúria rámutatott, a hatóságnak bizonyítania kell, hogy megfelelő bizonylatok, iratok hiányában jogában állt becsléssel megállapítani a magánszemély jövedelmét. Az érintett viszont igazolhatja, hogy bevétele legális forrásból származott, hivatkozhat kölcsönre és más ügyletekre is.

Ha a dokumentumok az adózó közlését nem támasztják alá, a hivatal köteles kiterjeszteni a vizsgálatot a megnevezett üzleti partnerre, a kölcsönt nyújtó személyre: őket is részletesen el kell számoltatni vagyongyarapodásukról. Az ítélet szerint az ilyen esetekben az adóhivatalnak nincs mérlegelési lehetősége, a vagyonvizsgálatot – ha lehetséges – a hitelezőnél is el kell rendelni.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton

2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld

Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap

Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.