Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2014. Május 23. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Május végétől már nem árulnak dohányt a benzinkutakon

Május végétől már nem árulnak dohányt a benzinkutakon

Május 30-a után jelentősen változnak a nemzeti dohányboltok létesítésére, illetve működtetésére vonatkozó szabályok. Ennek megfelelően nem lehet trafikot működtetni egyetlen benzinkúton sem, nem üzemelhet trafik 2500 m2-nél nagyobb alapterületű üzlethelyiségben (például hipermarketben, plázában stb.), sem azokból leválasztva, sem azok kiegészítő üzletsorán, vagy parkolójában.

A változások a jelenleg működő trafikokat is érintik. Ennek megfelelően, akinek üzlete a fenti kritériumok valamelyikének nem felel meg, annak legkésőbb 2014. május 30-ig módosítania kell telephelyét úgy, hogy eleget tegyen a jogszabályban meghatározott feltételeknek. Aki ezt megteszi, annak dohány-kiskereskedelmi engedélyét a NAV határozattal módosítja, így az üzlet működésében nem keletkezik fennakadás. Ellenkező esetben az engedély módosítására nincs jogszerű mód, ezért azt visszavonják.

A költöző trafikoknak azonban figyelemmel kell lenni arra is, hogy nem nyitható trafik egy másik dohánybolt bejáratától a KRESZ szabályainak megfelelő gyalogosútvonalon számított 200 méter távolságon belül.

Aki tehát új nemzeti dohányboltot kíván kialakítani, annak figyelembe kell vennie a fenti szabályokat, ellenkező esetben a NAV nem adhat dohánytermék kiskereskedelmére vonatkozó engedélyt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet